O nas

Od małego dziecka kochałam psy, czytałam książki, gazety, zbierałam psie figurki i maskotki. Jako kilkulatka, w mojej pierwszej książce o rasach psów, znalazłam zdjęcie i opis owczarka australijskiego, wtedy jeszcze rasy nieuznanej przez FCI. Już wtedy wiedziałam, że w moim domu kiedyś na pewno będzie aussie. W międzyczasie w moim życiu pojawił się beagle – Herbi, niesamowicie inteligentny pies o bardzo trudnym charakterze. Herbi nauczył mnie wiele na temat wychowania i zachowania psów, odszedł od nas w 2013 roku jako poczciwy staruszek. Jednak moje marzenie o owczarku australijskim było ciągle żywe, regularnie jeździłam na wystawy jako widz oraz zgłębiałam moją wiedzę na temat rasy.

W końcu po prawie 20 latach, dzięki wsparciu Bartka, moje marzenie spełniło się! W czerwcu 2012 roku przywieźliśmy upragnioną, czarną kuleczkę od Petry Mostert, z hodowli Breezy-Thorn Valley znajdującej się w Holandii. Zora, bo tak nazwaliśmy maluszka, kompletnie zawładnęła naszymi sercami! Pokochaliśmy ją bezgranicznie a Bartek, na początku mocno sceptyczny, stał się miłośnikiem psów i fanem psich wystaw. Jesteśmy bardzo wdzięczni Petrze, za wiarę w kompletnych amatorów i przekazanie Zorki w nasze ręce. W 2015 roku dołączyła do nas piękna i żywiołowa Nuri, pochodząca z francuskiej hodowli du Chalet de Fanny – ogromne podziękowanie dla hodowcy, Francoise, za zaufanie i wsparcie! Do naszego stada dołączył również Wilbur – syn Nuri z jej pierwszego miotu.

Pies towarzyszy nam w każdej sytuacji. Czy to jednodniowa wycieczka, wyjście do restauracji czy znajomych lub dwutygodniowe wakacje. Nasze zwierzęta traktowane są jako pełnowartościowi członkowie rodziny. Zależy nam na zdrowiu, szczęściu i zapewnieniu jak najlepszej jakości życia naszym podopiecznym i szczeniętom od nas. Mioty będą pojawiać się sporadycznie, przy najstaranniejszym doborze rodziców.

Nasza hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce, który jest członkiem FCI. Wszystkie szczenięta od nas będą posiadać metrykę, szczepienia, badanie oczu, kopie dokumentów potwierdzających zdrowie i pochodzenie rodziców. Dla każdego szczenięcia urodzonego w naszym domu przygotowana zostanie umowa kupna-sprzedaży.